RehAktywna Biblioteka

RehAktywna Biblioteka

O projekcie:
Celem projektu jest dostarczenie książek, filmów, gier, puzzli i audiobooków do bibliotek podmiotów leczniczych oraz inicjowanie tworzenia nowych bibliotek przyszpitalnych.Rozrywka intelektualna jest ważnym elementem rehabilitacji i aktywizacji osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Zależy nam, aby dzięki realizacji projektu RehAktywna Biblioteka, pacjenci przebywających w opiece długoterminowej lub oddziałach szpitalnych mieli szerszy dostęp zarówno do klasycznych pozycji jak i nowości czytelniczych dostępnych na rynku, mogli pograć w planszówki lub obejrzeć ciekawy film. Tego typu aktywność pozwala odpocząć i oderwać się od codzienności, pobudza do działania i chroni przed demencją. Wierzymy też, że biblioteka poszerzająca swoje zasoby jest atrakcyjnym miejsce spotkań pacjentów i wspiera kontakty interpersonalne.

Projekt w liczbach:
Od 2016 roku Fundacja przekazała podmiotom leczniczym niemal 300 pozycji książkowych, filmów, gier, puzzli i audiobooków oraz zainicjowała utworzenie dwóch nowych bibliotek szpitalnych (Stan na 12.2019).

Jak możesz pomóc?:
Podaruj to, co jest Ci zbędne. Możesz wesprzeć realizację naszego projektu RehAktywna Biblioteka przekazując nam książki, filmy na CD/dvd, audiobooki, gry lub puzzle. Możesz przywieźć je w każdym czasie do naszej siedziby, wystarczy, że dasz nam wcześniej znać telefonicznie lub mailowo. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz, aby transport Twoich „zbiorów” zorganizowany został przez Fundację. Z szacunku do przyszłych użytkowników podarowanych przez Ciebie pozycji pamiętaj, aby były one kompletne i niezniszczone. Twoje zbiory przekażemy dalej – do bibliotek szpitali, dps-ów i innych podmiotów wspierających osoby starsze, chore i niepełnosprawne. Całą organizację akcji weźmiemy na siebie i dopełnimy starań, aby przebiegła ona sprawnie i przeprowadzona została należycie również od strony formalnej.

Ufunduj bibliotekę
W Polsce jest jeszcze wiele oddziałów, w których pacjenci pozbawieni są dostępu do biblioteki.Jeśli temat czytelnictwa jest Ci bliski i chciałbyś zaangażować się w projekt na większą skalę, pomóż nam utworzyć kolejną RehAktywną Bibliotekę. Do stworzenia przyjaznej przestrzeni dla Moli Książkowych nie potrzeba wiele – kilka regałów, książki, puzzle, gry, wygodny fotel… i gotowe! Chcesz mieć bibliotekę swojego imienia? Nic prostszego! Daj nam znać! My zajmiemy się resztą!

Pokaż, czym zajmuje się Twoja firma!
Jeśli prowadzisz księgarnię, wydawnictwo lub sklep z grami, zachęcamy do wsparcia projektu RehAktywna Biblioteka, przy jednoczesnym budowaniu wizerunku społecznej odpowiedzialności Twojej firmy. Skontaktuj się z nami i pomóż nam doposażyć bibliotekę przyszpitalną.Wspólnie stworzymy strategię wartościowej pomocy, zbieżnej z tym, czym Twoja Firma zajmuje się na co dzień. Wspólnie zbudujemy też strategię promocji Twojej społecznej odpowiedzialności, aby każdy Twój klient przy okazji korzystania z Twoich usług dowiedział się w jaki sposób pomagasz nam i naszym beneficjentom!